Konkurs dla szkół od Praca.pl
Konkurs dla szkół od Praca.pl
Portal Praca.pl właśnie rusza z drugą edycją konkursu, do którego zostały zaproszone wszystkie szkoły w Polsce, proszę spojrzeć:
Temat konkursu to ‘Nauczycielem być – dlaczego wybrałem ten zawód?’ i by wziąć w nim udział należy:
- Napisać tekst (od 1 tys. do 3 tys. znaków wraz ze spacjami), który odpowie na pytanie konkursowe. Praca powinna być oryginalna i nigdzie dotąd nie publikowana,
- Wypełnić formularz zgłoszeniowy,
- Poinformować na stronie WWW szkoły o konkursie.
Każda szkoła może wysłać tylko jedno zgłoszenie. Placówka, która wygra otrzyma bon wysokości 2000 zł do wydania na materiały edukacyjne. Dodatkowo, jeśli zwycięska szkoła zainstaluje na swojej stronie WWW bezpłatną wtyczkę od Praca.pl, to będzie mogła liczyć na dodatkowy bon wysokości 500 zł. Wtyczka jest dostępna pod następującymi adresami:
Ważne informacje:
- Rozpoczęcie konkursu 23.09.2024,
- Termin realizacji zadania konkursowego 23.10.2024,
- Ocena i wyłonienie zwycięzcy 31.10.2024,
- Publikacja wyników konkursu 04.11.2024.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału!
"Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna".
Termin: do 24 kwietnia 2024r.
Minister Edukacji oraz Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych zapraszają uczniów klas 4-7 szkół podstawowych i ich nauczycieli do udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.
Zadaniem uczestników jest stworzenie drzewa genealogicznego rodziny ucznia (dowolną techniką plastyczną lub na komputerze w formacie pdf) opracowaną na podstawie m.in. rozmów (wywiadów) z rodziną, kwarendy w archiwum rodzinnym oraz archiwach państwowych.
Założeniem konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” jest nie tylko zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych i archiwalnych, ale również kulturą i historią społeczności lokalnej, regionalnej, narodu i państwa oraz uwrażliwienie na kultywowanie pamięci i szacunek dla przeszłości.
Praca konkursowa powinna powstać pod opieką nauczyciela, będącego opiekunem merytorycznym projektu edukacyjnemu. Uczeń podczas przygotowywania projektu może skorzystać z konsultacji z archiwistami z Archiwów Państwowych.
Zgłoszenie do konkursu wraz z wykonaną pracą składającą się z elementów, o których mowa w regulaminie konkursu oraz oświadczeniami/zgodami nauczyciela i rodzica należy przesłać do 24 kwietnia 2024 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie Konkursu:
https://archiwarodzinne.gov.
pl/konkurs W I etapie konkursu Wojewódzka Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Archiwum Państwowego w Rzeszowie oraz Przemyślu wybierze trzy najlepsze prace uczniów ze szkół położonych na obszarze województwa podkarpackiego. Autorzy najwyżej ocenionych prac przejdą do etapu ogólnopolskiego (jako finaliści).
W II etapie (ogólnopolskim) Kapituła Konkursu wybierze trzech laureatów i przyzna dwanaście wyróżnień.
Finaliści konkursu zostają uhonorowani okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez archiwa państwowe.
Laureaci konkursu oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymują okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministra Edukacji.
Nauczyciele będący opiekunami merytorycznymi prac konkursowych przygotowanych przez laureatów konkursu i uczniów wyróżnionych otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministra Edukacji.
Uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata oraz uczniowie wyróżnieni na szczeblu ogólnopolskim w ubiegłej edycji konkursu, nie mogą brać udziału w kolejnej jego edycji.
Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami konkursu:
- https://archiwarodzinne.gov.
pl/konkurs - regulamin konkursu (poniżej: załącznik nr 1)
- animacja dźwiękowa o konkursie: https://www.youtube.com/watch?
v=L84wrh0ix8A&t=17s - wzór opisu wykazu źródeł ( poniżej: załącznik nr 2)
Uczniowie z województwa podkarpackiego chcący wziąć udział w konkursie oraz ich nauczyciele i opiekunowie mogą skorzystać z konsultacji indywidualnych w:
- Archiwum Państwowym w Przemyślu
Pani Agnieszka Bobowska-Hryniewicz
e-mail: abobowska@przemysl.ap.gov.pl
tel. 16 670 35 38 wew. 119 - Archiwum Państwowym w Rzeszowie
Pani Izabela Frużyńska
e-mail: izabella.fruzynska@rzeszow.ap.gov.pl
tel. 17 230 48 08 wew. 208
W przypadku pytań – kontakt do koordynatora konkursu w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie:
Iwona Bereś – Starszy Wizytator, tel. 17 867 11 24- https://archiwarodzinne.gov.