• Szkolne Koło Wolontariatu

• Święty Brat Albert nie pisał uczonych traktatów...,
            On po prostu pokazał jak należy miłosierdzie czynić.
            Pokazał, że kto chce prawdziwie czynić miłosierdzie,
            musi stać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka.
            Służyć bliźniemu to według niego przede wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb."

Jan Paweł II

Szkolne Koło Wolontariatu jest inicjatywą, jaka zrodziła się w naszej szkole we wrześniu 2019 r. Łączy działania wielu osób i ma na celu rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności.

Skupia uczniów i nauczycieli, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne, reagować w miarę możliwości na potrzeby innych.

Praca uczniów w Szkolnym Kole Wolontariusza stwarza młodemu człowiekowi szansę na rozwój osobowości, wrażliwości i empatii. Uczy radości z pomagania innym. Sprzyja rozwijaniu posiadanych umiejętności, pasji i zainteresowań uczniów, a także odkrywaniu nowych talentów. Uczy również tego, jak twórczo można spędzać wolny czas.

Osobami odpowiedzialnymi za prowadzone akcje i działalność upowszechniającą idee wolontariatu w naszej szkole są panie: Monika Kościńska, Małgorzata Stępak, Iwona Węglowska, Katarzyna Rolska-Michno, Aleksandra Ulma.