• Zapraszamy do udziału w ALBERTIADZIE
          – I Wojewódzkim Konkursie o życiu i działalności Św. Brata Alberta
          pod hasłem „Najpiękniejszy człowiek pokolenia”

UCZESTNICY:
          Konkurs adresowany jest do wszystkich Szkół im. Świętego Brata Alberta oraz szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

ZAŁOŻENIA KONKURSU:
          Celem ALBERTIADY jest rozwijanie oraz pogłębianie wszechstronnych zainteresowań uczniów i umożliwienie im twórczego współzawodnictwa; podnoszenie poziomu wiedzy historycznej i popularyzacja wybitnej postaci jaką był św. Brat Albert (Adam Chmielowski) – patriota, artysta, społecznik; kształtowanie wśród młodego pokolenia wartości ogólnoludzkich tj. uczciwość, pokora, poświęcenie, bezinteresowność, miłosierdzie oraz świadomości i postaw patriotycznych i prospołecznych; promowanie idei wolontariatu; kształtowanie kompetencji i umiejętności interdyscyplinarnych, z wykorzystaniem środków artystycznego wyrazu, w tym wykorzystania narzędzi TIK; trwała współpraca i integracja społeczności szkolnych, którym patronuje Św. Brat Albert; wyłonienie, nagrodzenie oraz promowanie uczniów przejawiających szczególne uzdolnienia oraz podniesienie jakości pracy szkół i nauczycieli.

FORMY I KATEGORIE PRAC:
          Konkurs rozgrywany jest w następujących formach i kategoriach:
          1) Indywidualnie:
          a. I kategoria wiekowa (kl. 0-I) – praca plastyczna – plakat; zgodna z tematyką konkursu – max. format A3, technika dowolna z wyjątkiem materiałów sypkich;
          b. II kategoria (kl. II-III) – praca plastyczna – lapbook; zgodny z tematyką konkursu – podstawa min. A4 - max. A3, forma według własnego pomysłu, wymóg pisma odręcznego autora;
          c. III kategoria (kl. IV-VI) praca plastyczna – „kalendarz”; zgodny z tematyką konkursu - format A4, max. ilość kart 7- w tym strona tytułowa, technika płaska z wyjątkiem materiałów sypkich.

2) Grupowo w zespole 3-osobowym:
          a. IV kategoria (kl. VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe im Św. Brata Alberta.)   multimedialny fotoreportaż; zgodny z tematyką konkursu - zawierający automatyczny pokaz slajdów wraz z filmikiem, spełniającym jednocześnie rolę kampanii społecznej propagującej ideę wolontariatu, format mp4, czas trwania max. 7 min., zapisany na płycie CD/ DVD.

ZGŁOSZENIA I HARMONOGRAM KONKURSU:

Warunkiem udziału danej szkoły w Konkursie jest dostarczenie do 31 marca 2022 r. do Organizatora wypełnionego Formularza Zgłoszeniowego (Załącznik nr 1 Regulaminu). Poszczególne szkoły w I Etapie (szkolnym) kwalifikują prace uczniów do Etapu II (maksymalnie po 3 prace indywidualne w kategoriach I-III oraz 1 pracę 3-osobowego zespołu w kategorii IV). Opisane prace ze wszystkich kategorii wraz z Listą uczestników Etapu II i niezbędnymi załącznikami (Załącznik nr 3 i nr 4 Regulaminu) szkoły dostarczają na adres Organizatora do 30 kwietnia 2022r. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie laureatów nastąpi do 20 maja 2022r. Natomiast uroczyste podsumowanie i nagrodzenie laureatów: 15 czerwca 2022r.