• Wiosennie i świątecznie!

• 30.06.2024 14:28
          •   „Czy jest upał, czy pada deszcz
            u nas zajęcia nie dłużą się.”

• Na początku miesiąca marca uczniowie wzięli udział w uroczystości upamiętniającej Żołnierzy Niezłomnych oraz w podsumowaniu II Wojewódzkiego Konkursu Poświęconego Pamięci Płk. Wojciecha Szczepańskiego i Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego z terenu województwa podkarpackiego.

Przypomnienie o szacunku należnym kobietom miało miejsce w przeddzień Dnia Kobiet. W miesiącu tym organizowane były zajęcia czytelnicze, kaligrafii oraz matematyczne, podczas których dzieci chętnie utrwalały lub poszerzały umiejętności i wiadomości zdobyte podczas lekcji. W czasie wycieczki w okolice szkoły szukały pierwszych oznak wiosny i rozmawiały o zmianach, które dokonują się w przyrodzie w świecie roślin i zwierząt, rozpoznawały i nazywały pierwsze kwiaty wiosenne, opisywały swoje uczucia związane z zauważalnymi zmianami.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyły się zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których dzieci wykonywały wielkanocne ozdoby,  kurczaki z talerzyka.  Poznawały również tradycje wielkanocne.

Przeprowadzone zajęcia rozwijały aktywność twórczą u dzieci oraz ich zainteresowania i uzdolnienia. Wpłynęły na kształtowanie cech takich jak - wrażliwość na piękno, wyobraźnia, poczucie estetyki, pamięć wzrokowa, kreatywność oraz cierpliwość.