• Regulamin Świetlicy Szkolnej

R E G U Ł Y    Z A C H O W A N I A    S I Ę    W    Ś W I E T L I C Y

1. Po skończonych zajęciach idziemy do świetlicy.

2. Wchodząc do świetlicy witamy się.

3. Po wejściu do sali odkładamy tornistry w wyznaczone miejsce i zgłaszamy swoją obecność wychowawcy.

4. W świetlicy chodzimy w zmienionym obuwiu - sala świetlicowa jest naszym drugim domem.

5. Nie opuszczamy sali bez wiedzy i pozwolenia wychowawcy.

6. Bawimy się wspólnie, grzecznie i bezpiecznie.

7. Dbamy o porządek w sali.

8. Nie biegamy po sali i korytarzach. Mówimy umiarkowanym głosem.

9. W stosunku do siebie pozostajemy koleżeńscy, uczynni, mili, życzliwi i uprzejmi.
            Od nas zależy, czy będziemy się czuli dobrze w naszej świetlicy.

10. Często używamy zwrotów grzecznościowych i słów: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”.

11. Posiłki spożywamy siedząc przy stoliku.

12. Z każdym problemem i w każdej sytuacji zwracamy się o pomoc do wychowawcy.

13. Dbamy o estetyczny wygląd sal, dbamy o porządek, sprzątamy po sobie.

14. Wykorzystujemy zabawki zgodnie z przeznaczeniem. Zabawki, gry i inne rzeczy, z których wszyscy korzystamy po skończonej zabawie odkładamy na wyznaczone miejsce.

15. Nie używamy telefonu komórkowego.

16. Nie oddalamy się od grupy w czasie spacerów i zabaw na boisku szkolnym i placu zabaw.