• 8.02 -12.02 Bezpieczna zima

• 21.02.2021 20:58
          • Na dworze chłodno, wiatr drzewa kołysze,

A ja do Ciebie Walentynkę piszę.”

•        Wbrew mroźnej, zimowej pogodzie kolejny tydzień w naszej świetlicy był bardzo bardzo ciepły. Uczestnicy zajęć zaczęli od przygotowań do Święta Zakochanych – Walentynek

W swoich pracach nie zapomnieli nawet o najmniejszych elementach w walentynkowym klimacie.

Aby rozwinąć indywidualne uzdolnienia plastyczne, jak co roku, dzieci w poszczególnych grupach wzięły udział w XXII Edycji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Poprzez rysunki pokazały, jak ważna jest praca straży pożarnej w niesieniu pomocy innym.

Po „przynoszących ciepłe myśli” zajęciach, pod koniec tygodnia znowu wróciła do naszej świetlicy mroźna zima. Dzieci rozmawiały na temat zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie, a także na temat prawidłowego ubierania się oraz o tym, jak dbać o swoje zdrowie zimą. Swoje zabawy na śniegu przedstawiły w postaci prac pt. „Bezpieczna zima” i „Bezpiecznie na śniegu i lodzie”.

Celem zajęć prowadzonych w naszej świetlicy jest nie tylko zorganizowanie uczniom wolnego czasu i wypoczynku, ale, co jest równie ważne, na co szczególnie kładziemy nacisk, wspieranie rozwoju każdego z naszych wychowanków.