• 15.02 - 19.02 W zimowej szacie

• 21.02.2021 20:59
          • Szczypie w nosy, szczypie w uszy,

Mroźnym śniegiem w oczy prószy.”

Uczenie się wytrwałości, poznawanie możliwości oraz wyrażanie swojej osobowości to zadania, przed którymi podczas zajęć w świetlicy stanęły w tym tygodniu dzieci. Najpierw skupiły się na wymienieniu charakterystycznych cech trwającej zimy. A to pomogło im w stworzeniu zimowych krajobrazów.

W kolejnych dniach realizowaliśmy propozycję zajęć Antosia z klasy I, który zainteresował wszystkich swoją pasją, jaką są ciągniki rolnicze! Uczestnikom zajęć bardzo spodobał się pomysł kolegi. Poprzez plastyczne zdolności Antoś zainspirował wszystkich do przedstawienia, czy to w formie rysunku, czy też z użyciem klocków rożnego typu ciągników wykorzystywanych do prac polowych przez dziadków i tatusiów.

Linijka, ołówek, linia, owalne kształty! Filip wie, że precyzja podczas rysowania ma ogromne znaczenie! Tu wszystko jest przemyślane i zaplanowane!

A oto efekty!

Świetlicowe zajęcia uczą dzieci dyscypliny w wykonywaniu zadań proponowanych przez wychowawcę, jak również sprzyjają rozwojowi samooceny i co nie mniej ważne stają się źródłem przyjemności, możliwości ekspresji i wypoczynku.