• 18.01 - 22.01 Zimowe wieczory z Babcią i Dziadkiem

• 01.02.2021 09:37
          • "W dniu Twojego święta
            Twój wnuczek o Tobie pamięta"
          •      Pierwszy tydzień po feriach w naszej świetlicy rozpoczęły przygotowania do Dnia Babci i Dziadka. Barwne i ciekawe okazały się wypowiedzi dzieci na temat naszych dziadków – kim są. Podczas pogadanek podawały powody, dla których kochają swoje babcie i dziadków. Tłem do wspólnych rozmów stały się wiersze Danuty Wawiłów – „Prawdziwa babcia” oraz Danuty Graj – „Rozmowy z dziadkiem”.

Pisemne uzupełnianki niektórym dzieciom sprawiły małe trudności, kiedy trzeba było przypomnieć sobie ile lat ma babcia, jaki kolor oczu ma dziadek, czy jakie jest popisowe danie babci. Za to bez przeszkód poradziły sobie z portretami babć i dziadków, a samodzielnie wykonane niespodzianki – laurki w kształcie serca, mamy nadzieję, że nie tylko dzieciom przyniosły sporo radości.

Świetlicowe zajęcia stały się także pretekstem do rozmów na temat szacunku dla osób starszych oraz roli starszych w życiu młodszych pokoleń.

Budowanie, projektowanie, twórcza zabawa!

Dopasować postacie, aby tworzyć ulubione kombinacje? Zaprojektować stylową damę dopasowując ze sobą różne elementy? … Dla naszych dziewczynek to błahostka. Ale ile przy tym zadowolenia i zachwytu!

Budowanie, projektowanie, twórcza zabawa!

Kiedy dziewczyny oddawały się pasji kreowania, chłopcy pochłonięci byli budowaniem wież, schronów, nowoczesnych budowli.

To ważne, aby propozycje zajęć w świetlicy inspirowały do kreatywnej zabawy, rozwijały koordynację, wyobraźnię, uczyły skupienia. A przy tym dawały tyle pogody i sprawiały dzieciom frajdę.