• „Jak pielęgnować kontakty koleżeńskie?”

• 30.06.2024 14:07
          • „A w świetlicy fajnie jest.
            Tutaj nikt nie nudzi się.”

• Po powrocie z wypoczynku feryjnego miesiąc luty rozpoczął się wspomnieniami związanymi z odwiedzonymi miejscami. W związku ze zbliżającymi się walentynkami dzieci układały życzenia, które później wraz z karteczkami wrzucały do szkolnej skrzynki „walentynkowej”. Realizowane były także tematy poświęcone sposobom porozumiewania się w grupie, wyrażaniu swoich uczuć w kulturalny sposób. Dzieci poznawały lub utrwalały formy grzecznościowe. Podawały propozycje odpowiedzi na pytanie - „Jak pielęgnować kontakty koleżeńskie?” W świetlicy miały miejsce zabawy integracyjne z elementami nauki dobrej komunikacji. Kontynuacją takich zajęć były spotkania poświęcone radzeniu sobie z negatywnymi emocjami pt. „Agresji mówimy - "STOP". Dzieci uważnie słuchały pogadanki nt. tolerancji i wzajemnego szacunku.

Z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Żołnierzy Niezłomnych dzieci uczestniczyły w zajęciach o tematyce historycznej i patriotycznej, których celem było przybliżenie sylwetki pułkownika Wojciecha Szczepańskiego pochodzącego z naszej wioski – Żurawiczki.

Wolny czas w świetlicy wypełniało czytanie ulubionych książek, gry planszowe, łamigłówki, zagadki, zabawy integracyjne.