• Plan Pracy Szkolnego Koła Wolontariatu

W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

ZADANIA

TERMIN REALIZACJI

1. Promocja Szkolnego Koła Wolontariatu. Nabór nowych członków - wolontariuszy.
          2. Zaplanowanie całorocznej pracy Koła.

WRZESIEŃ

1. „Bądźmy jak święty Brat Albert” – zbiórka płodów rolnych i spożywczych artykułów trwałych dla podopiecznych Towarzystwa pomocy im. Św. Brata Alberta w Przemyślu.
          2. „Zostań Św. Mikołajem” - zbiórka mikołajkowych prezentów dla Podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci i ich Rodzin.
          3.  „Szkoła pamięta” – włączenie się w akcję MEN-zapalenie zniczy w miejscu pamięci zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły na miejscowym cmentarzu.
          4. Dbanie o tablicę pamiątkową miejscowego bohatera płk. Wojciecha Szczepańskiego i najbliższych miejsc pamięci narodowej (Zalesie, Zarzecze) – zapalenie zniczy.
          5. „Zakręceni w pomoc” - zbiórka plastikowych nakrętek – akcja całoroczna.

PAŹDZIERNIK/ LISTOPAD

1. Obchody Dnia Wolontariusza (5 grudzień)
          2. „Świąteczna kartka” –wykonanie kartki świątecznej
            z życzeniami dla samotnych seniorów - mieszkańców Żurawiczek i emerytowanych pracowników szkoły.
          3.  „Zakręceni w pomoc” - zbiórka plastikowych nakrętek – akcja całoroczna.

1. „Zakręceni w pomoc” - zbiórka plastikowych nakrętek – akcja całoroczna.
          2. Podsumowanie efektów półrocznej działalności Szkolnego Koła Wolontariatu – sprawozdanie.

1. „Na pomoc czworonogom” – zbiórka materiałów i karmy dla zwierząt.
          2. Wykonanie i wysłanie kartek świątecznych dla dzieci
            z Domu Dziecka w Małej Łopuszce i Przeworsku.
          3. „Zakręceni w pomoc” - zbiórka plastikowych nakrętek – akcja całoroczna.

LUTY/MARZEC

1. „Zakręceni w pomoc” - zbiórka plastikowych nakrętek – akcja całoroczna.

KWIECIEŃ/MAJ

1. Włączenie się w uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły.
          2. Podsumowanie efektów całorocznej działalności Szkolnego Koła Wolontariatu – sprawozdanie.

CZERWIEC

1. Realizacja planu pracy odbywa się przez cały rok szkolny.
          2. Terminarz i tematyka mogą ulec zmianie w zależności od potrzeb i sytuacji epidemiologicznej w kraju.
          3. Spotkania SKW będę organizowane w ramach omawiania bieżących spraw.