• Kurier Szkoły Promującej Zdrowie

• W naszej szkole edukacja zdrowotna stanowi ważny element Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego. Już od wielu lat, w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, promujemy zasady zdrowego stylu życia i podejmujemy liczne działania z zakresu edukacji prozdrowotnej i proekologicznej. Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w wielu projektach
          i akcjach promujących zdrowy styl życia o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym.

Podejmowane liczne działania łączą nas z ideą Szkół Promujących Zdrowie, których celem jest  całościowe podejście do promocji zdrowia w szkole, pojmowane znacznie szerzej niż tylko realizacja programów edukacyjnych dotyczących różnych aspektów zdrowia. Zakładają przede wszystkim współpracę z rodzicami i społecznością lokalną w systematycznym i planowym działaniu sprzyjającym zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Tworzenie i rozwój Szkoły Promującej Zdrowie jest jednak długotrwałym i wieloletnim procesem. Dlatego już w poprzednim roku szkolnym zdecydowaliśmy się rozpocząć okres przygotowawczy do podjęcia właściwych zadań w tym zakresie, aby w pierwszej kolejności uzyskać Rejonowy, a następnie Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W tym roku szkolnym,
          w wyniku przeprowadzonej diagnozy, nasze działania zostały ukierunkowane na konkretny cel: zwiększenie świadomości uczniów na temat wartości drugiego śniadania w ich codziennej diecie.
          W jego osiągnięciu ma nam pomóc przyjęty plan działań „Drugie śniadanie na szóstkę”.