• Rok szkolny 2022/2023

• NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy II i III wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” realizowanym przez Wydawnictwo MAC Kompleksowe Rozwiązania dla Edukacji.  Obie klasy pod opieką swoich wychowawców Małgorzaty Stępak i Małgorzaty Kocur podjęły comiesięczną realizację poszczególnych modułów. W semestrze I były to moduły o tematyce  Matematyka na drodze, Matematyka u krawca, Matematyka na święta i Matematyka w muzyce. W drugim semestrze realizowały Matematyka w architekturze, Matematyka w zoo, Matematyka w kinie i Matematyka w parku.

Głównym celem projektu było zaprzyjaźnienie dzieci z matematyką. Budowanie świadomości, że jest ona obecna we wszystkich dziedzinach życia i otacza nas na co dzień. Natalka i Antek (bohaterowie projektu) zachęcali uczniów do poznawania matematyki poprzez wykonywanie zadań, ale nie tych z podręcznika, ale przygotowanych w scenariuszach i dopasowanych do każdego realizowanego modułu. Dzięki temu zaspakajali dziecięcą ciekawość i przenikliwość oraz odpowiadali na pytania dotyczące zastosowania matematyki w codziennym życiu. Efektem każdego modułu było wykonanie podanego zadania, wykonanie fotorelacji i przesłanie jej do zatwierdzenia.

Uczniowie klas II i III za wykonanie dziesięciu modułów otrzymali Certyfikat Wzorowych Matematyków.

Gratulujemy uczniom i życzymy im, by nabyte wiadomości wykorzystywali z sukcesem w dalszej edukacji.

M. Stępak

• ETNOMISJA Z BOHATEREM W TLE

PATRONAT ROJEKTU:

Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego i Fundacja Szkoła z Klasą w ramach VI edycji programu Edukacja Inspiracja

CELE PROJEKTU:

- Zdobycie przez uczniów i wykorzystanie w praktyce wiedzy na temat nazewnictwa, topografii i historii małej ojczyzny, szczególnie sylwetek jej zasłużonych mieszkańców.

- Trening praktycznych umiejętności i kompetencji kluczowych, m.in.: planowania, poszukiwania informacji, komunikacji, pracy w grupach, rozwiązywania problemów, tworzenia i ekspresji kulturalnej, których stosowanie przysłuży się im samym i posłuży społeczności.

- Zaangażowanie uczniów w promocję małej ojczyzny poprzez współpracę ze środowiskiem lokalnym (stowarzyszeniami, władzami, mieszkańcami), aktywne i praktyczne działanie (tworzenie questu) na rzecz popularyzacji historii lokalnej i dorobku jej mieszkańców.

GRUPA PROJEKTOWA:
          kl. V: Marcel Bielec, Milena Bury, Milena Dziedzic, Paweł Flejszar, Szymon Grębowiec, Weronika Harpula, Amelia Kapusta, Kornelia Magoń, Artur Majka, Oliwia Miazga, Filip Sobuś, Lena Szczepańska, Aleksandra Świerk, Jakub Ziółkowski

AUTOR I KOORDYNATOR PROJEKTU: Iwona Węglowska

EFEKT KOŃCOWY:

- pozyskanie grantu w wysokości 4500 zł na realizację zaplanowanych działań,

- utworzenie lokalnej ścieżki questu,

DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA:
          - FB Szkoły pod hasłem: #ETNOMISJA #EdukacjaInspiracja
          - Z całości działań VI edycji programu Edukacja Inspiracja: