• Ferie z ekonomią 4 – Dzień trzeci (16.02.2022)

Kolejny dzień zajęć upłynął nam w tematyce bankowości i finansów.

Tego dnia młodzież uczestniczyła w zajęciach online z przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego. Warsztaty prowadziła Pani Agnieszka Czuchra – szefowa Zespołu Kasowo-Skarbcowego NBP. Podczas godzinnego spotkania uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się NBP (m.in. emituje monety i banknoty powszechnego obiegu oraz kolekcjonerskie), poznali historię pieniądza, zabezpieczenia znajdujące się na banknotach (dotknij, popatrz, przechyl, sprawdź), zobaczyli wybrane monety oraz banknoty kolekcjonerskie i okolicznościowe.

Następnie uczestnicy projektu odwiedzili placówkę banku PKO w Przeworsku.  W oddziale Pani Agnieszka Wrona przedstawiła produkty bankowe oraz „w pigułce” opowiedziała o pracy  banku. Szczególną uwagę zwróciła na płatności bezgotówkowe oraz zagrożenia jakie czyhają na nas podczas korzystania z bankomatów, płatności zbliżeniowych oraz wykonywania płatności przez Internet. Na zakończenie naszej wizyty w banku Pani Agnieszka rozdała wszystkim uczniom drobne prezenty, za które serdecznie dziękujemy.

Joanna Kubicka – koordynator projektu