• Ferie z ekonomią 4 – Dzień piąty (18.02.2022)

I tak dotarliśmy do ostatniego dnia pierwszego etapu projektu. Tego dnia kontynuowaliśmy moduł „Moje finanse” oraz moduł „Moja firma”.

W pierwszej części zajęć uczniowie poszerzali swoją wiedzę w zakresie roli Banku Centralnego w gospodarce. Uczniowie najpierw uzupełnili krzyżówkę, a na podsumowanie tych trudnych tematów rozwiązali quiz na platformie Kahoot dotyczący elektronicznej bankowości, który okazał się bardzo emocjonujący, a zwycięzcami zostali: Zuzanna Trelka, Julia Barszczak oraz Julia Kościńska.

W dalszej części zajęć rozmawialiśmy również na temat produktów regionalnych, lokalnych oraz tradycyjnych. Poruszyliśmy również temat patriotyzmu i zastanowiliśmy się, czy jest on możliwy w gospodarce i w jaki sposób powinien się przejawiać. Uczniowie zainstalowali również aplikację, która umożliwia zeskanowanie kodu kreskowego produktu. W aplikacji można sprawdzić między innymi to, gdzie dany produkt jest produkowany oraz informację o producencie.

W tym dniu przyszedł również czas na podsumowanie konkursu indywidualnego, który trwając cały tydzień, wyzwalał wśród uczniów wiele emocji. A oto zwycięzcy:

I miejsceZuzanna Trelka

II miejsce – Julia Kościńska

III miejsce – Karolina Sobuś

Zwycięzcy otrzymali gry Monopoly.

Na koniec przyszedł czas na podsumowanie pierwszego etapu projektu „Ferie
          z ekonomią 4”.
          Wszyscy uczestnicy projektu dostali drobne upominki: kalendarze, notesy, długopisy, osłony na kartę płatniczą oraz certyfikat uczestnictwa w zajęciach.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

Joanna Kubicka - koordynator projektu