• Rekrutacja - szczegóły

Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Pierwszy krok w kierunku umiędzynaradawiania SP Żurawiczki szansą dla uczniów na podniesienie kompetencji kluczowych”!

W związku z realizacją przez Szkołę projektu ponadnarodowej mobilności uczniów, ogłaszamy rozpoczęcie naboru do pierwszego wyjazdu edukacyjnego do Grecji w ramach inicjatywy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tej procedury!

Ponadnarodowa mobilność w Żurawiczkach

Przypominamy, iż projekt to dla uczniów naszej szkoły okazja do odbycia bezpłatnego blisko dwutygodniowego wyjazdu do Grecji. Podczas mobilności uczestnicy współpracować będą z młodzieżą ze szkoły partnerskiej podczas realizacji programu merytorycznego. W międzynarodowych grupach zadaniowych uczniowie przygotują wielojęzyczne profesjonalne profile instagramowe. Możliwości  i  tajniki  funkcjonowania  Instagramu  zaprezentujemy  uczniom  poprzez  realizację  projektu  i jego  założeń czyli  utworzenie  czterech  profili  na  Instagramie  poświęconych  promocji  walorów  powiatu  przeworskiego,  ze szczególnym podkreśleniem walorów Gminy Zarzecze i regionu Pieria.

Dlaczego warto wziąć w udział w projekcie?

Powodów jest tak wiele, że moglibyśmy wymieniać je bez końca! 😊 Wśród celów projektu znalazło się wzmocnienie kompetencji kluczowych. Dzięki innowacyjnemu programowi projektu uczestnicy nauczą się tworzyć i prowadzić profile na Instagramie zgodnie z najlepszymi standardami. Zajęcia będą odbywać się w języku angielskim, a codzienny kontakt z rówieśnikami z Grecji dodatkowo zwiększy korzyść – zwiększenie znajomości zagranicznego języka oraz biegłości i pewności siebie w posługiwaniu się nim. Na czas mobilności zaplanowano także liczne wycieczki, podczas których uczniowie poznają niezwykłą Riwierę Olimpijską.

Udział w przedsięwzięciu jest dla uczniów bezpłatny. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające realizację mobilności.

Kto może wziąć udział w rekrutacji?

W ramach mobilności weźmie udział 20 uczniów oraz 4 nauczycieli naszej Szkoły.  Do udziału w naborze zapraszamy uczniów i uczennic z klas VI, VII, VIII. Łącznie w procedurze wyłonionych zostanie 20 osób oraz lista rezerwowa (2 osoby) – to uczestnicy, którzy zostaną zakwalifikowani do projektu w przypadku rezygnacji kogoś z listy głównej.

Co będzie brane pod uwagę? Szczegółowe zasady naboru przedstawione zostały w regulaminie. Prosimy o zapoznanie się z dokumentami. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na podstawie przydzielonych kandydatom przez Komisję Rekrutacyjną punktów, w tym za średnią ocen z ostatniego roku, zachowanie, ocenę z języka angielskiego, szczególne osiągnięcia czy kryterium zmniejszonych szans. Uwaga! Zakłada się, że minimalny poziom znajomości języka angielskiego wśród uczestników to B1 ze względu na komfortowy udział w zajęciach. Przed mobilnością zostanie przeprowadzone przygotowanie językowe, więc nie należy się tego jednak obawiać.

Jak można aplikować?

Aby aplikować do projektu, uzupełnione oraz podpisane przez rodziców dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze wszystkimi załącznikami i upewnienie się, że wszystkie niezbędne informacje zostały uzupełnione.

Finansowanie

Inicjatywa „Pierwszy krok w kierunku umiędzynaradawiania SP Żurawiczki szansą dla uczniów na podniesienie kompetencji kluczowych” prowadzona jest w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, IV Oś Priorytetowa Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej.

Ważne terminy

08.03.2022 – rozpoczęcie rekrutacji

10.03.2022 – zakończenie zbierania aplikacji

11.03.2022 – publikacja listy wstępnej

11.03.2022 – czas na ewentualne odwołania

11.03.2022 – publikacja końcowej listy osób zakwalifikowanych oraz listy rezerwowej

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Dyrektor Iwoną Żurawską, Koordynatorem projektu.