• Załącznik 3 - Instrukcja

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH

do działań w ramach mobilności ponadnarodowej (wyjazdu zagranicznego) w przedsięwzięciu pt. „Pierwszy krok w kierunku umiędzynaradawiania SP Żurawiczki szansą dla uczniów na podniesienie kompetencji kluczowych”, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Złożenie wypełnionych oraz podpisanych dokumentów zgłoszeniowych jest jednoznaczne z chęcią udziału w projekcie „Pierwszy krok w kierunku umiędzynaradawiania SP Żurawiczki szansą dla uczniów na podniesienie kompetencji kluczowych” o numerze 2020-1-PMU-3286.

Aby wziąć udział w procesie rekrutacji, konieczne jest złożenie w terminie 08.03.2022 od 8:00, do 10.03.2022 do godziny godzinie 15:00. do Sekretariatu Szkoły poprawnie wypełnionych dokumentów rekrutacyjnych opatrzony podpisem i bieżącą datą. Szczegóły rekrutacji oraz zasady punktowania części merytorycznej znajdują się w regulaminie rekrutacji. Należy wypełnić wszystkie pola przewidziane w formularzach rekrutacji.

Dokumenty, które kandydat musi złożyć w terminie, aby jego zgłoszenie zostało rozpatrzone:

• Zał. 1 Karta Zgłoszenia Ucznia do Mobilności;

• Zał. 2 Oświadczeniem Uczestnika Przedsięwzięcia.

Formularz należy wypełnić czytelnie DRUKOWANYMI literami, co zapobiegnie błędom w umowach finansowych z zakwalifikowanymi uczestnikami. Wszystkie kartki muszą być ze sobą trwale złączone za pomocą zszywacza lub w „koszulce”.

UWAGA: Dokumenty zgłoszeniowe muszą zostać opatrzone podpisami kandydata oraz bieżącą datą w wyznaczonych do tego miejscach. Jeżeli Kandydat w dniu wnioskowania nie ma ukończonego osiemnastego roku życia pod dokumentami w wyznaczonych miejscach podpisuje się również rodzić lub opiekun prawny kandydata.

Zał. 1 Karty Zgłoszenia Ucznia do Mobilności

Karta zgłoszenia uczestnika jest obligatoryjnym dokumentem jaki kandydat musi wypełnić oraz złożyć, aby wziąć udział w procesie rekrutacji. Dokument ten składa się z kilku części, zawierających między innymi dane osobowe kandydata, dane kontaktowe do rodziców lub opiekunów prawnych a także merytoryczną cześć podlegającą ocenie przez Komisję Rekrutacyjną.

Część A – Dane ucznia

Część A - karty zgłoszeniowej zawierają dane osobowe oraz kontaktowe uczestnika. Będą one niezbędne w przypadku zakwalifikowania kandydata do udziału w projekcie, posłużą do przygotowania umowy finansowej, kodowania w informatycznych systemach fundacji Rozwoju Systemu Edukacji z siedzibą w Warszawie, która jest Instytucją finansującą działania w ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”, sprawującą nadzór nad projektem, jak również do wypełniania certyfikatów, kart projektu. Dlatego ważne jest, aby dane były poprawne oraz czytelne, ewentualne błędy na tym etapie mogą być nie do skorygowania.

Część B – Dane rodziców opiekunów prawnych

Część B – Dane kontaktowe rodziców ułatwiają kontakt w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Podanie danych jest szczególnie istotne w przypadku uczniów niepełnoletnich, którzy zostaną zakwalifikowani do udziału w projekcie.

Część C - Kryteria merytorycznie podlegające ocenie (uczeń)

Na podstawie informacji zawartych w tej części formularza Komisja Rekrutacyjna przyzna punkty zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Regulaminie Rekrutacji. Uczeń zobligowany jest do podawania prawdziwych danych (dane będą weryfikowane przez Komisję Rekrutacyjną) w przypadku stwierdzenia nadużyć, kandydat może zostać skreślony z udziału w projekcie.

1. Średnia ocen za ostatni zakończony semestr nauki – Kandydat podaje średnią za ostatni zakończony semestr nauki ze wszystkich przedmiotów z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

2. Ocena z języka angielskiego za ostatni zakończony semestr nauki – Kandydat podaje ocenę za ostatni zakończony semestr nauki.

3. Ocena z zachowania za ostatni zakończony semestr nauki – Kandydat podaje ocenę z zachowania za ostatni zakończony semestr nauki

4. Aktywne działanie na terenie szkoły – m.in. udział w wolontariacie, samorządzie uczniowskim, inicjowanie akcji szkolnych – Kandydat wpisuje wszystkie aktywności w tym zakresie.

5. Reprezentowanie Szkoły na forum, w tym w ramach konkursów, zawodów, wyjazdów etc. – Kandydat wpisuje wszystkie osiągnięcia i aktywności na rzecz Szkoły w jakich brał udział od początku edukacji w Szkole.

6. Kryterium zmniejszonych szans (zła sytuacja ekonomiczna, niepełna rodzina, rodzina wielodzietna, niepełnosprawność, etc.) – Kandydat wpisuje wszystkie czynniki, kwalifikujące go do objęcia kryterium zmniejszonych szans, które według niego mają wpływ na to, że możliwości ucznia w zakresie edukacji są ograniczone przez wskazane czynniki.

Data i czytelny podpis ucznia – W tym polu Kandydat wpisuje aktualną datę oraz czytelny podpis. W przypadku, kiedy Kandydat w dniu aplikowania nie ukończył 18 roku życia podpis z aktualną datą składa również rodzic lub opiekun kandydata.

Zał. 2 Oświadczeniem Uczestnika Przedsięwzięcia

Zgodnie z wytycznymi Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz rozporządzeniami Unijnymi Krajowymi koniecznie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie i wykorzystywanie danych osobowych do celów projektu. Prosimy uważnie zapoznać się z treścią. W dolnej części” Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych” należy zaznaczyć prawidłowe stwierdzenie poprzez skreślenie niewłaściwego określenia.

Data i czytelny podpis ucznia oraz rodzica/opiekuna prawnego (jeśli dotyczy) – W tym polu Kandydat wpisuje aktualną datę oraz czytelny podpis. W przypadku, kiedy Kandydat w dniu aplikowania nie ukończył 18 roku życia podpis z aktualną datą składa również rodzic lub opiekun kandydata.