• Załącznik 4 - wzór umowy

        •  

          Zasady uczestnictwa ucznia [……..……….imię i nazwisko ucznia……………….] w mobilności ponadnarodowej (wyjeździe zagranicznym) i działaniach realizowanych w ramach przedsięwzięcia
          „Pierwszy krok w kierunku umiędzynaradawiania SP Żurawiczki szansą dla uczniów na podniesienie kompetencji kluczowych”

          współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

           

           

          I. INFORMACJE OGÓLNE ORAZ CEL MOBILNOŚCI

           

          1. Przedsięwzięcie „Pierwszy krok w kierunku umiędzynaradawiania SP Żurawiczki szansą dla uczniów na podniesienie kompetencji kluczowych”, w której planowana jest mobilność ponadnarodowa (wyjazd zagraniczny) ucznia, finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.
          2. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Szkołę Podstawową im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach, Żurawiczki 82, 37-200 Przeworsk.
          3. W mobilności odbywającej się w terminie określonym w pkt II.1 weźmie udział grupa 20 uczniów wraz z 4 opiekunami.
          4. Celem głównym odbywającej się w ramach przedsięwzięcia mobilności będzie wzmocnienie kompetencji kluczowych uczestników: rozumienia i tworzenia informacji, świadomości i ekspresji kulturalnej, wzmocnienie kompetencji obywatelskich, osobistych, społecznych, cyfrowych.
          5. Uczeń biorący udział w mobilności nie ponosi kosztów finansowych w związku z jej realizacją. Koszty uczestnictwa w mobilności ponadnarodowej ucznia pokrywa Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach. Środki finansowe pochodzą z przedsięwzięcia „Pierwszy krok w kierunku umiędzynaradawiania SP Żurawiczki szansą dla uczniów na podniesienie kompetencji kluczowych” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
          6. Mobilność odbędzie się w Gymnasio Litochoro, Grecja.

          II.  CZAS TRWANIA I ZASADY MOBILNOŚCI

          1. Mobilność z dniami na podróż rozpocznie się 27.03.2022 i zakończy się 09.04.2022 r.
          2. Jako finansowany okres mobilności rozumie się czas trwania wyjazdu zagranicznego, uwzględniający dzienny harmonogram zajęć merytorycznych w wymiarze 6-8h, oraz maksymalnie jeden dzień na podróż bezpośrednio przed rozpoczęciem okresu zajęć merytorycznych i maksymalnie jeden dzień na podróż następujący bezpośrednio po zakończeniu okresu zajęć merytorycznych. 

          Działania merytoryczne w projekcie rozpoczną się 28.03.2022 i zakończą się 08.04.2022 r. tym samym finansowany okres mobilności to 14 dni (finansowany okres mobilności z dniami na podróż).

          1. Szczegółowy harmonogram wyjazdu zagranicznego uwzględniający dni podróży, stanowi załącznik II do niniejszego dokumentu.
          2. Potwierdzeniem odbycia mobilności przez ucznia będzie imienne zaświadczenie (certyfikat) zawierające datę rozpoczęcia i zakończenia mobilności (działań merytorycznych), cel wyjazdu podpisane przez organizację przyjmującą oraz instytucję wysyłającą.
          3. Organizacja wysyłająca (szkoła) zapewni uczniowi podróż z siedziby organizacji wysyłającej do miejsca przyjazdu – siedziby organizacji przyjmującej i z powrotem oraz ubezpieczenie, pełne wyżywienie i zakwaterowanie w Litochoro lub miejscowości sąsiadującej.

          III.  WARUNKI UCZESTNICTWA W MOBILNOŚCI

           

          1. Uczeń został wybrany do realizacji działań projektowych w tym do odbycia mobilności ponadnarodowej na podstawie złożonej karty zgłoszenia ucznia.
          2. Zakwalifikowany do odbycia mobilności uczeń zobowiązany jest do uczestnictwa we wszystkich działaniach realizowanych w organizacji przyjmującej, wypełnienia wszelkiej dokumentacji dotyczącej potwierdzenia uczestnictwa w prowadzonych aktywnościach oraz działaniach określonych zasadami uczestnictwa w projekcie „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.
          3. Do obowiązków ucznia należeć będzie:

          A.  udział w obowiązkowym etapie przygotowania do mobilności w wymiarze określonym przez szkołę, we wskazanym przez szkołę miejscu i przeprowadzonym przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Etap przygotowawczy będzie odbywał się w terminie dwóch tygodni przed wyjazdem.

          B. udział i realizacja działań określonych w harmonogramie mobilności ponadnarodowej odbywającej się w Gymnasio Litochoro;

          C. udział w obowiązkowym procesie ewaluacji (badaniu) określonym przez szkołę w formie testów, ankiet, obserwacji, polegającym na sprawdzeniu poziomu kompetencji kluczowych przed i po mobilności w zakresie poniższych 5 pytań:

          1. Czy udział w przedsięwzięciu przyczynił się do wzrostu poziomu znajomości języka obcego?
          2. Czy udział w przedsięwzięciu wpłynął na zainteresowanie lub podniesienie wiedzy w zakresie wykorzystania technologii cyfrowych (np. komputer, Internet, aplikacje, urządzenia ICT) w procesie uczenia się?
          3. Czy udział w przedsięwzięciu wpłynął na zdobycie umiejętności lub doświadczenia w zakresie współpracy w grupie?
          4. Czy udział w przedsięwzięciu umożliwił podejmowanie nowych inicjatyw mających wpływ na rozwój przedsiębiorczości, kreatywności lub strategicznego myślenia?
          5. Czy udział w przedsięwzięciu przyczynił się do poszerzenia wiedzy na temat innych tradycji/kultur/obyczajów?

          IV.  ZASADY DOFINANSOWANIA

          1. Całkowity koszt udziału ucznia w mobilności w tym: podróż, zakwaterowanie, wyżywienie i ubezpieczenie pokrywa Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach.

           

          1.  Wsparcie finansowe dla ucznia na okres mobilności wynosi łącznie 5 333 PLN, przy czym:

           

          1. na podróż z siedziby organizacji wysyłającej do miejsca przyjazdu – siedziby organizacji przyjmującej uczniowi przysługuje dofinansowanie w wysokości 1 199 PLN. Stawka obejmuje podróż w obie strony i pokrywa koszty związane z dojazdem na miejsce mobilności ustalonymi środkami transportu;
          2. na pobyt za granicą uczniowi przysługuje dofinansowanie w wysokości 4 134 PLN. Dofinansowanie obejmuje koszty wyżywienia, zakwaterowania, transportu lokalnego za granicą, ubezpieczenia oraz wszelkie dodatkowe koszty związane z pobytem za granicą;
          3. ewentualne dodatkowe wydatki związane z udziałem osób ze specjalnymi potrzebami rozliczane będą na podstawie rzeczywiście poniesionych wydatków[1].
          1. Uczeń otrzyma od organizacji wysyłającej (szkoły) część wsparcia finansowego, o którym mowa w pkt. 2, tj. kwotę 120 PLN w formie tzw. kieszonkowego.
          2. Organizacja wysyłająca zapewni odpowiednią jakość i bezpieczeństwo oferowanych usług.
          3. Rezygnacja ucznia z uczestnictwa w mobilności po poniesieniu kosztów nie jest możliwa poza sytuacjami niemożliwymi do przewidzenia na etapie złożenia „Karty zgłoszenia ucznia”,
            tj. wystąpienia tzw. „siły wyższej”. Takie przypadki będą zgłaszane do FRSE na piśmie przez organizację wysyłającą i podlegają indywidualnemu rozpatrzeniu przez FRSE.
          4. W przypadku rezygnacji ucznia z uczestnictwa w mobilności rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany poinformować niezwłocznie organizację wysyłającą (szkołę) o tym fakcie na piśmie wraz z podaniem przyczyny.

           

          V. UBEZPIECZENIE

          1. Organizacja wysyłająca (szkoła) zapewni uczniowi biorącemu udział w mobilności ubezpieczenie.

          2. Minimalny zakres ubezpieczenia obejmie podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie
          od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
          W ramach procesu podpisywania umowy uczeń został poinformowany o zapewnieniu mu zdefiniowanego rodzaju ubezpieczenia.

           

           

          Poniżej wymienione załączniki stanowią integralną część Zasad:

          1. Załącznik I Oświadczenie uczestnika przedsięwzięcia

          2. Załącznik II Harmonogram wyjazdu zagranicznego

           

           

           

          Podpisy:

           

           

           

           

           

           

           

           

          ………………………………………………………………………

           

           

           

           

          ……………………………………………………………………………

                           

          Data i czytelny podpis ucznia oraz rodzica/opiekuna prawnego (jeśli dotyczy)

          Data i pieczęć instytucji, pieczęć i czytelny podpis dyrektora szkoły

           

           

          [1]  Wyłącznie w przypadku jeśli szkoła planuje udział w mobilności uczestnika z niepełnosprawnością. Jeśli nie dotyczy, należy skreślić.