• Apel Wielkanocny

• On zmartwychwstał

śmierć pokonał,

z grobu powstał?

Tak! Prawdziwie żyje Pan!

Nie bój się tylko wierz,

Zaufaj Jezusowi dziś!

Ten fragment piosenki przyświecał nam 27 marca br. podczas szkolnej uroczystości z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Wielkanoc to ważna uroczystość, która wpisuje się w nasz szkolny kalendarz i jest mocno zakorzeniona w polskiej tradycji i kulturze. Jako wychowawcy pielęgnujemy to co polskie i dbamy, by młode pokolenie kultywowało obyczaje i przyswajało z nimi związane cenne wartości.

W tym roku w ramach współpracy dwóch szkół, uroczystość według scenariusza opracowanego przez p. Małgorzatę Stępak i pod jej opieką przygotowali uczniowie klas II i III z naszej szkoły oraz uczniowie klas I i II ze Szkoły  Podstawowej w Maćkówce pod opieką pań Agnieszki Ochyry oraz Bożeny Płonki. Natomiast scenografię przygotował nauczyciel plastyki p. Andrzej Wiśnica.

Uroczystość rozpoczął nasz katecheta, proboszcz parafii O. Dariusz Róg, który podkreślił znaczenie Świąt Wielkanocnych dla każdego chrześcijanina. Następnie mali artyści w swoim programie przeplatanym radosnymi piosenkami, przedstawili nam co powinno znaleźć się na świątecznym stole i w świątecznym koszyczku oraz przypomnieli najważniejszą symbolikę nadchodzących Świąt. Następnie złożyli życzenia dyrektorom szkół, wszystkim nauczycielom i pracownikom, wręczając im symboliczne stroiki z samodzielnie zasianego zielonego owsa. W tym dniu swoje życzenia przekazali również  przedstawiciele Samorządów Uczniowskich z obu szkół. Natępnie głos zabrały: dyrektor naszej szkoły Pani Monika Sosnowska oraz Pani Maria Sopel - dyrektor szkoły podstawowej w Maćkówce, życząc wszystkim zdrowych i spokojnych świąt oraz zasłużonego odpoczynku w okresie przerwy wiosennej.

Na zakończenie Ojciec proboszcz przewodniczył wspólnej modlitwie i poświęcił przygotowane jajka, którymi tradycyjnie wszyscy się dzielili.  Niechaj czas „Radosnego Alleluja” niesie się do wszystkich domów naszych uczniów.

M. Stępak