• Marsz przeciw przemocy.

•     W dniu 17 września 2024 r.  uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawcami p.Katarzyną Rolską-Michno, p.Joanną Kubicką, dyrektorem szkoły p. Moniką Sosnowską oraz p. Magdaleną Maciszewską wzięli udział w marszu przeciwko przemocy pt. „Kochaj- Nie krzywdź!” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu.

Marsz odbył się ulicami Zarzecza. Uczniowie swoją postawą manifestowali potrzebę budowania świata bez przemocy i agresji. Jego zwieńczeniem był spektakl profilaktyczny z odpowiednim przesłaniem oraz rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy plakat dotyczący hasła przewodniego marszu.

• Pomagamy!!!

•      Kochani... Szkolne Koło Wolontariatu "ALBERCIKI" zwraca się z ogromną prośbą o włączenie się do akcji "Zbiórka dla Powodzian", mającej na celu wsparcie osób dotkniętych powodzią. Wielu naszych rodaków straciło dorobek całego życia i potrzebują naszej pomocy!

Zbieramy:

❣️wodę butelkowaną,

❣️suchy prowiant,

❣️produkty spożywcze o długim terminie ważności,

❣️artykuły dla dzieci (tj. pieluchy, mleko modyfikowane, nowe ubranka),

❣️środki higieny osobistej,

❣️nowe koce, śpiwory, odzież,

❣️termosy na kawę i herbatę,

❣️karmę dla zwierząt.

WSZYSTKIE ARTYKUŁY PROSIMY SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY

W DNIACH OD 18 WRZEŚNIA (WTORKU) DO 20 WRZEŚNIA (PIĄTKU)

DO GODZINY 14:00.

Pamiętajmy... każdy, nawet najmniejszy gest ma ogromne znaczenie!

• Narodowe Czytanie 2024

•      10 września 2024 r.  w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Jest to już 13 edycja, a jej cel to promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku lekturą wybraną przez Parę Prezydencką jest "Kordian" Juliusza Słowackiego.

Społeczność naszej szkoły jak co roku z przyjemnością przystąpiła do czytania, wcześniej wysłuchawszy list od Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Fragmenty książki przeczytali pani dyrektor Monika Sosnowska, pani Krystyna Drapała nauczycielka języka polskiego oraz uczniowie klasy V, którzy znakomicie wcielili się w rolę bohaterów odzwierciedlając realia epoki, w której rozgrywa się akcja tegorocznej lektury. W dalszej części uczennica klasy IV Oliwia Dyndał, która w ubiegłym roku szkolnym przeczytała najwięcej książek, w nagrodę opieczętowała okolicznościową pieczęcią otrzymaną od Prezydenta RP egzemplarz "Kordiana", który zadomowił się w naszej szkolnej bibliotece, a został wydany w 1955r. Oliwia otrzymała również upominek i wielkie brawa za otrzymanie tytułu Wzorowej Czytelniczki w roku szkolnym 2023/2024.

Serdecznie dziękujemy uczniom zaangażowanym w akcję Narodowego Czytania 2024.

Krystyna Drapała

• "Bezpieczna droga do szkoły" - spotkanie z policjantem

•      W dniu 4 września, w ramach corocznej akcji "Bezpieczna droga do szkoły", odwiedził nas dzielnicowy- asp. sztab. Piotr Chmiel, który spotkał się z uczniami klas 0 i I-III.

Policjant rozmawiał z uczniami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radził im jak unikać wszelkich niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując drogę do szkoły i domu. Zwrócił również uwagę na zasady bezpiecznego zachowania się w szkole, w domu oraz w kontaktach z obcymi osobami.

Ciekawym elementem zajęć była również praktyczna nauka przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Dziękujemy za cenną lekcję!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

•     Inauguracja nowego roku szkolnego 2024/2025 rozpoczęła się od uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej przez proboszcza parafii Żurawiczki o. Dariusza Roga oraz o. Honorata Ćwikły.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej. Niezmiernie było nam miło, że w tak ważnym dniu swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Ewa Raboł - wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, którą serdecznie powitała pani dyrektor Monika Sosnowska. Pani Dyrektor skierowała również ciepłe słowa do całej społeczności szkolnej oraz rodziców i oficjalnie otworzyła nowy rok szkolny, życząc wszystkim zdrowia, pomyślności, sukcesów oraz owocnej pracy.

W tym dniu pamiętaliśmy również o płk. Wojciechu Szczepańskim - uczestniku kampanii wrześniowej, urodzonym w Żurawiczkach. Jego pamięć oraz wszystkich poległych w obronie Ojczyzny uczciliśmy minutą ciszy, a przedstawicie uczniów złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniają naszego Bohatera.

W związku z przypadającą w tym roku 85-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej oddaliśmy cześć jej ofiarom. Odbyła się również krótka część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów. Po oficjalnej części artystycznej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas.

Życzymy wszystkim naszym Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom, aby ten rok szkolny był pełen inspiracji, odkryć i radości z nauki. Niech każdy dzień przynosi nowe, cenne doświadczenia, a wspólne działania przyczyniają się do sukcesów, z których będziemy wszyscy dumni.

Powodzenia!