• 15 czerwca 2023 r. - Święto Szkoły

• „By się życie stało niebem,

Wobec siebie bądźmy chlebem!”

Jedno z najważniejszych świąt zapisanych w kalendarzu uroczystości szkolnych odbyło się 15 czerwca 2023r., Tym szczególnym wydarzeniem, obchodzonym przez społeczność szkolną, jest Święto Patrona Szkoły – Świętego Brata Alberta.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się przemarszem społeczności szkolnej na czele z pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Różańcowej w Żurawiczkach, by tam uczestniczyć we Mszy Świętej koncelebrowanej przez proboszcza parafii - Dariusza Roga oraz katechety - ojca Symforiana.

Radosny powrót do szkoły w promieniach czerwcowego słońca sprawił, że Święto Szkoły przybrało należytego blasku. Do grona społeczności szkolnej dołączyli zaproszeni goście – Wójt Gminy Zarzecze – Pan Tomasz Bury, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej – Pani Anna Zając, Przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze - Pani Małgorzata Byrwa, Sekretarz Gminy Zarzecze – Pan Łukasz Laska,  Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurawiczkach - Pan Andrzej Miazga, Dyrektor Biura Senatora RP Mieczysława Golby - Pan Marcin Malinowski, emerytowany pracownik szkoły – Pani Anna Owsiak, Radny wsi Żurawiczki i Gminy Zarzecze – Pan Piotr Siupik.

Po odśpiewaniu hymnu szkoły „Miłosierny, nasz Święty Patronie!” i wysłuchaniu słów powitania przez Panią Dyrektor – Monikę Sosnowską, głos zabrali zaproszeni goście, zgodnie podkreślający, jak ważnym akcentem wychowania dzieci i młodzieży jest przekazywanie wartości, których uczył patron szkoły.

Spektakl, skupiający uczniów klas – „0” – VIII, przygotowanych przez nauczycieli - Monikę Kościńską, Małgorzatę Stępak, Małgorzatę Kocur i Wioletę Drabik – Wąsacz pt. „Święty Brat Albert przynosi każdemu nadzieję” ukazał świętego patrona jako wzór dla naszych czasów. Zgromadzeni na sali mogli usłyszeć i zobaczyć opowieść o oczekiwaniu i próbie odnalezienia w codziennym, nieraz niełatwym, pogmatwanym życiu tego, co najważniejsze. Pochłonięci doczesnymi sprawami, dźwigamy swe cierpienia nie wiedząc, gdzie szukać pomocy… Przedstawienie jest odpowiedzią na nasze „lęki, troski i zmartwienia”, pozostawia nas z przesłaniem - Trzeba szukać dobra mimo przeciwności.

Stworzona przez nauczycieli – M. Kościńską, M. Stępak, A. Wiśnicę scenografia będąca integralną częścią sztuki, dodatkowo wzmocniła i wsparła przesłanie zawarte w czynach i słowach Świętego Brata Alberta.

Przeżycie każdego Święta Szkoły pozostawia w społeczności szkolnej ślad – upamiętnia postać Świętego Patrona, utrwala wpajane w ciągu roku uczniom zasady i wartości, unieśmiertelnia to, co najważniejsze, trwałe i nieprzemijające.

Wioleta Drabik - Wąsacz

• Mamy to!!!

•      Z radością i dumą informujemy, że nasza szkoła po raz drugi zdobyła tytuł „Złotej Szkoły NBP” oraz nagrodę pieniężną.

Droga do sukcesu trwała kilka miesięcy, ale opłaciła się.

W grudniu uczniowie klasy VIII pod opieką p. Joanny Kubickiej i p. Justyny Turek utworzyli Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Od stycznia do marca mierzyli się z wieloma zadaniami, które należało wykonać w trzech kategoriach:

- Lekcja z ekonomią,

- Debata szkolna,

- Warsztat uczniowski.

30 maja 2023r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której zostali ogłoszeni laureaci nagród i wyróżnień pieniężnych.

Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Żurawiczkach znalazła się wśród najlepszych otrzymując tytuł „Złotej Szkoły NBP” oraz nagrodę pieniężną za najlepiej wykonane zadania.

Gratulujemy tytułu i z niecierpliwością czekamy na Statuetkę i Certyfikat NBP!!!

Szczegółowa relacja z realizacji zadań programu znajduje się w zakładce:

Z życia szkoły - Program "Złote Szkoły NBP"

Joanna Kubicka

Justyna Turek