Aktualności
Wakacje 2025r.
27.06.2025r. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025
- 33
W piątek 27 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025. Tradycyjnie rozpoczęliśmy je Mszą Świętą, której przewodniczył o. Dariusz Róg. Liturgię wzbogaciła oprawa muzyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani Anny Balawender.
Następnie w sali gimnastycznej miała miejsce oficjalna część uroczystości. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor Monikę Sosnowską, a głos zabrał również Pan Łukasz Łaska - Sekretarz Gminy Zarzecze, który uroczyście wręczył Stypendia Wójta Gminy Zarzecze za wysokie wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia uczniów.
Podczas uroczystości miało miejsce również symboliczne przekazanie sztandaru szkoły młodszym uczniom - pełne dumy i tradycji wydarzenie w życiu naszej szkoły.
Przedszkolaki, zerówkowicze oraz uczniowie klas I-III otrzymali pamiątkowe książeczki.
Uczniowie klas IV-VIII odebrali świadectwa z wyróżnieniem, a następnie zostały wręczone nagrody za wzorową frekwencję oraz nagrody dla uczniów reprezentujących sztandar szkoły.
Wręczono również imienne certyfikaty uczniom klas VII-VIII potwierdzające udział w V edycji programu edukacyjnego Narodowego Banku Polskiego "Złote Szkoły NBP". Opiekunki programu - panie Joanna Kubicka i Justyna Turek - przekazały na ręce Pani Dyrektor certyfikat dla szkoły, potwierdzający zdobycie prestiżowego tytułu „Złotej Szkoły NBP”, a także wyróżnienia „Złota Setka”, które jest przyznawane najlepszym zespołom w całej Polsce .
Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie uczniów klasy III, którzy zakończyli pierwszy etap edukacji i rozstali się ze swoją wychowawczynią - Panią Anną Zawiszą.
Na zakończenie Zarząd Rady Rodziców złożył serdeczne podziękowania - na ręce Pani Dyrektor Moniki Sosnowskiej - za całoroczny trud, zaangażowanie i serce włożone w życie szkoły.
To był naprawdę dobry, pełen wyzwań, współpracy i sukcesów rok szkolny.
Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do klas wyższych i życzymy:
bezpiecznych, słonecznych wakacji, ciekawych podróży,
i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu!
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
24.06.2025r. - Pożegnanie Absolwentów
- 53
We wtorek 24 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie klasy ósmej. Zakończył się ważny etap ich edukacji, a po zasłużonych wakacjach czekają na nich nowe wyzwania w szkołach średnich.
Kochani, mamy nadzieję, że dobrze wykorzystacie zdobytą wiedzę i umiejętności. Podążajcie odważnie za swoimi celami i marzeniami, nawet jeśli droga do nich nie zawsze będzie łatwa.
Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze! Nie mówimy "żegnajcie", lecz "do zobaczenia" .
Powodzenia!
18.06.2025r. - Wycieczka pełna przygód!
- 44
W dniu 18 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego, zerówki oraz klas I–III wyruszyły na niezapomnianą wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej "Szmer" w Godowej.
Na naszych młodych odkrywców czekało mnóstwo atrakcji:
- przejazd bryczką po malowniczej okolicy z obserwacją przyrody;
- warsztaty ogrodnicze – każde dziecko posadziło pomidorka i zabrało go do domu;
- spotkanie ze zwierzętami gospodarskimi – poznaliśmy m.in. uroczą kozę Klarę ;
- zwiedzanie wakacyjnej rezydencji Świętego Mikołaja;
- warsztaty wełniane - pełne kreatywności i zabawy;
- swobodna zabawa na świeżym powietrzu - dużo ruchu, radości i uśmiechu.
Na zakończenie wycieczki wszyscy udaliśmy się na pyszne lody– była to słodka kropka nad "i" całego dnia!
Było super! Mnóstwo śmiechu, zabawy i niezapomnianych wspomnień!
Serdecznie dziękujemy Zagrodzie "Szmer" za ciepłe przyjęcie i fantastyczną zabawę!
Wychowawcy przedszkola
oraz klas 0 - III
16.06.2025 Święto Patrona Szkoły
- 50
„Służyć innym własną pracą”.
/Św. Brat Albert/
Dnia 17 czerwca 1845 roku w Igołomii pod Krakowem urodził się Adam Chmielowski, późniejszy Brat Albert. Ten dzień obchodzimy corocznie uroczyście jako Święto Patrona naszej szkoły.
W tym roku to wyjątkowe wydarzenie, jedno z najważniejszych w szkolnym kalendarzu, rozpoczęliśmy wspólnym przemarszem na czele z pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego, by uczestniczyć we Mszy Świętej, której przewodniczył proboszcz parafii – o. Dariusz Róg.
Dalsza część obchodów miała miejsce w budynku szkoły, w którym pod tablicą upamiętniającą Św. Brata Alberta delegacja uczniów wraz z panem Tomaszem Burym – Wójtem Gminy Zarzecze złożyła wiązankę kwiatów.
Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:
- o. Dariusz Róg – Proboszcz Parafii Żurawiczki
- p. Tomasz Bury – Wójt Gminy Zarzecze
- p. Wiesław Kubicki – Wójt Senior Gminy Zarzecze
- p. Łukasz Laska – Sekretarz Gminy Zarzecze
- p. Magdalena Płocica – Dyrektor CUW w Zarzeczu
- p. Barbara Szczygieł – Dyrektor Centrum Kultury w Zarzeczu
- Dyrektorzy szkół: p. Beata Klisz, p. Krzysztof Majkowski, p. Anna Zając, p. Barbara Zięba, p. Paulina Kosteczka
- p. Henryk Cząstka – działacz opozycyjny
- Radni wsi Żurawiczki: p. Krystian Domka, p. Krzysztof Szabowski
- p. Lucyna Piątek – Sołtys wsi Żurawiczki, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich
- p. Zbigniew Bereźnicki – Prezes OSP w Żurawiczkach
- Zarząd Rady Rodziców: p. Małgorzata Magoń, p. Izabela Majkutowska, p. Joanna Lomper
- Emerytowani Dyrektorzy i Pracownicy naszej szkoły: p. Teresa Pieniążek, p. Izydor Pieniążek, p. A. Owsiak.
Po przywitaniu zaproszonych na uroczystość gości przez Panią Dyrektor Monikę Sosnowską, wszyscy mogli wysłuchać przemówień oraz obejrzeć program artystyczny poświęcony patronowi szkoły pt. "Bracie Albercie, wspaniały wzorze godnej, ludzkiej postawy!", w którym pod opieką nauczycieli wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – VII. Była to okazja, by przypomnieć postać Adama Chmielowskiego, późniejszego Brata Alberta, którego ofiarność i praca doprowadziły do całkowitego poświęcenia życia służbie bezdomnym i opuszczonym.
Podczas tegorocznych obchodów święta nad przygotowaniem uroczystości czuwał zespół nauczycieli – p. Anna Balawender, p. Krystyna Drapała, p. Aneta Dyrkacz, p. Małgorzata Kocur, p. Monika Kościńska, p. Joanna Kubicka, p. Sabina Leja, p. Magdalena Maciszewska, p. Bożena Górska – Ruszała, p. Paulina Sas, p. Małgorzata Stępak, p. Maria Szczepańska, p. Justyna Turek, p. Wioleta Drabik – Wąsacz, p. Anna Zawisza.
Od 2002 roku, kiedy szkoła przyjęła imię Świętego Brata Alberta, Grono Pedagogiczne czyni starania, aby wyposażyć uczniów w takie wartości, które pozwolą im stać się spadkobiercami patrona szkoły. Coroczne obchody Święta Patrona Szkoły są zwieńczeniem, najważniejszym etapem naszej wspólnej pracy.
Wioleta Drabik - Wąsacz
5.06.2025r. - Dzień Rodziny
- 52
Są w naszym życiu chwile, które na zawsze zapisują się w sercu - pełne ciepła, radości i wzruszeń. Jedną z takich chwil było wczorajsze popołudnie, w którym nasza szkoła świętowała Dzień Rodziny.
Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania przez panią Dyrektor - Monikę Sosnowską, która podkreśliła, jak ważne są więzi rodzinne i rola Rodziców w życiu dziecka.
Następnie na scenie pojawiły się wszystkie dzieci - od najmłodszych przedszkolaków, przez zerówkę, aż po uczniów klas I-IV, które z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały wzruszające piosenki i tańczyły z uśmiechem na twarzy, ofiarując swoim rodzicom to, co mają najcenniejszego, czyli miłość i wdzięczność. To była prawdziwa uczta dla duszy - spotkanie, w którym każde "kocham" wypowiedziane oczami i gestem dzieci przypominało, jak bezcenne są więzi rodzinne .
Po części artystycznej na rodziców czekał słodki poczęstunek – chwila na rozmowy, uśmiechy i wspólne celebrowanie tego pięknego dnia. Na zakończenie Rodzice otrzymali fotografie, które wcześniej zostały wykonane na ściance zdjęciowej przygotowanej przez nauczycieli.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami, a szczególnie dziękujemy za owacje na stojąco. To był wyjątkowy czas, który na długo pozostanie w naszych sercach.
M. Stępak
30.05.2025r. - Dzień Dziecka
- 57
30 maja nasza szkoła tętniła śmiechem, zabawą i pozytywną energią - wszystko za sprawą wyjątkowego święta - długo wyczekiwanego Dnia Dziecka!
Od samego rana na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek!
Największą popularnością cieszyły się oczywiście dmuchańce! Nie zabrakło też kreatywnych zajęć - uczniowie mogli malować twarze, zaplatać kolorowe warkoczyki, tworzyć własne bransoletki, a także ozdabiać ekologiczne woreczki , które zabrali na pamiątkę.
Na wszystkie dzieci czekały również smakowite niespodzianki – popcorn oraz wata cukrowa. Z wielkim zaangażowaniem nasza Rada Rodziców zadbała także o inne słodkości oraz lody ! Było smacznie, kolorowo i naprawdę radośnie!
Klasy IV–VIII wzięły udział w sportowej rywalizacji - rozegrali mecze siatkówki i piłki nożnej, które dostarczyły sporo emocji .
Na zakończenie dnia wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, ale prawdziwym finałem był Festiwal Kolorów – moment, w którym całe boisko zamieniło się w wielobarwną, radosną chmurę. To była prawdziwa eksplozja pozytywnej energii i wspólnej zabawy!
Dziękujemy serdecznie Panu Wójtowi Gminy Zarzecze - Tomaszowi Buremu , który był głównym organizatorem wydarzenia. Dziękujemy również współorganizatorom: Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej , Centrum Kultury , Gminnej Bibliotece Publicznej , ŚDS w Zalesiu , Zespołowi Szkół im. W. Witosa, OSP w Żurawiczkach , Pani Sołtys - Lucynie Piątek za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach.
Dziękujemy serdecznie naszej Radzie Rodziców za pyszny poczęstunek!
To był dzień dziecięcej radości, który z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i tworzyli tę piękną, wspólną zabawę!
Wycieczka w Pieniny (26 - 27 maja 2025r.)
- 61
W dniach 26 -27 maja uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w dwudniowej wycieczce krajoznawczej w Pieniny. Program wyprawy był bardzo intensywny i dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.
Dzień pierwszy rozpoczął się bardzo wcześnie – wyjazd nastąpił już o godzinie 5:00 rano. Po dotarciu do Krościenka grupa wyruszyła na pieszą wędrówkę szlakiem prowadzącym na Trzy Korony – jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów Pienin. Mimo zmęczenia, wszyscy z entuzjazmem podziwiali malownicze widoki roztaczające się ze szczytu.
Po zejściu ze szlaku uczniowie zwiedzili Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku, gdzie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat przyrody regionu, jego fauny, flory oraz historii ochrony przyrody. Następnie grupa udała się do Niedzicy, gdzie zwiedzano zamek Dunajec oraz znajdującą się nieopodal zabytkową wozownię. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem, podczas którego uczniowie piekli kiełbaski i dzielili się wrażeniami z minionego dnia.
Drugiego dnia na uczestników czekała kolejna atrakcja – spływ tratwami przełomem Dunajca. Uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać piękno Pienińskiego Parku Narodowego z perspektywy rzeki, ale również wysłuchać ciekawych opowieści flisaków. Następnie grupa udała się na Palenicę, gdzie wjazd kolejką linową oraz przejazd zjeżdżalnią grawitacyjną dostarczyły mnóstwo emocji i dobrej zabawy.
Wyjazd był doskonałą okazją do integracji, aktywnego wypoczynku na łonie natury oraz poznania przyrodniczych i kulturowych walorów Pienin. Wszyscy uczestnicy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
Opiekunowie:
K. Drapała, J. Kubicka
K. Rolska - Michno, J. Turek
TRZECI MAJA – WIELKIE ŚWIĘTO POLAKÓW
- 6
W dn. 5.05.2025 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to było nie tylko lekcją historii, ale też pełnym emocji spotkaniem z książkami… dosłownie!
Uczniowie wcielili się w postacie książek z biblioteki szkolnej, które w magiczny sposób "ożyły", by opowiedzieć historię pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Wystąpili m.in. Encyklopedia Historii, Baśnie Andersena, Poezja, Słownik Historyczny czy Śpiewnik, który zaintonował patriotyczne pieśni.
Uroczystość była okazją do refleksji na temat wartości, walki o wolność i siły wspólnoty. Recytacja "Hymnu do miłości ojczyzny" I. Krasickiego oraz wiersza "Trzeci Maj" sprawiły, że niejednemu widzowi zakręciła się łza w oku.
Gratulujemy wszystkim aktorom, a organizatorom dziękujemy za tę piękną lekcję patriotyzmu
i za przypomnienie, że "miłość ponad wszystko trwała".
I. Węglowska
Wielkanoc 2025
4.04 i 8.04.2025 r. - Wyjazd uczniów klas IV – VIII do teatru.
- 8
„Teatr umie jednoczyć ludzi
wokół wielkich mitów, dążności, idei.”
/A. Artaud/
Z początkiem miesiąca kwietnia uczniowie klas IV – VIII zostali zaproszeni przez nauczycieli do obejrzenia spektakli teatralnych. Klasy młodsze uczestniczyły w musicalu dydaktycznym „W 80 dni dookoła świata”, fascynującej i zachwycającej sztuce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Czas spędzony w Miejskim Domu Kultury w Przeworsku z Teatrem Muzycznym „Forte” okazał się muzyczną podróżą pełną przygód, ukazującą świat przeniknięty niespodziankami i tajemnicami, które czekają na odkrycie. Poprzez przeżycia głównego bohatera uczniowie mogli doświadczyć niepowtarzalnych i niezapomnianych wrażeń, jak gdyby sami brali w nich udział. Fabuła skłoniła do przemyśleń i refleksji nad takimi wartościami, jak odwaga, przyjaźń i wytrwałość. Dużym atutem spektaklu były unikatowe i zachwycające kostiumy, przenoszące młodego widza w różne zakątki świata. Musical ukazał bogactwo kulturowe mieszkańców egzotycznych krajów, korelacja zaś muzyki z iluminacjami i grą świateł sprawiły, iż sztuka „W 80 dni dookoła świata” pozostawiła imponujące wrażenia.
Klasy VII i VIII wzięły udział w scenicznej adaptacji książki pt. „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu ukazał działalność najliczniejszej młodzieżowej organizacji konspiracyjnej, skupiającej w roku 1944 ponad 15 tys. członków. Dzięki wybitnym aktorom uczniowie poznali losy bohaterskich harcerzy – Alka, Rudego i Zośki oraz doświadczyli czym była ofiarność i poświęcenie młodego pokolenia w czasach okupowanej Polski. Sztuka teatralna „Kamienie na szaniec” to także podróż w głąb siebie, pozostawia bowiem młodego odbiorcę z pytaniem, czym dzisiaj jest odwaga, patriotyzm, wierność przyjaciołom, zasadom, wartościom.
Wioleta Drabik - Wąsacz
11.03.2025 r. „NIEZŁOMNYM... WYKLĘTYM... NIEPOKORNYM"
- 62
„Z okruchów wspomnień,
strzępów pamięci
z kolan powstają
Żołnierze wyklęci.”
/Mateusz Drozdowski - Drozdoś/
W dniu 11 marca w naszej szkole odbyły się obchody DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.
Uroczystości rozpoczęły się przed domem rodzinnym płk. Wojciecha Szczepańskiego, gdzie została przypomniana biografia zasłużonego Żołnierza. Następnie na placu przed budynkiem szkoły w obecności zaproszonych Gości przy udziale pocztu sztandarowego naszej szkoły, warty honorowej i pocztu sztandarowego Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa odbył się Apel Poległych oraz złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą naszego Bohatera.
Obchody święta kontynuowane były w sali gimnastycznej szkoły, gdzie wszystkich zgromadzonych powitała pani Dyrektor Monika Sosnowska, podkreślając znaczenie ciągłego przypominania bohaterów walczących o niepodległość Polski. Następnie miała miejsce prelekcja wygłoszona przez dr. n. hum. Pawła Fornala - historyka z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie poświęcona pamięci żołnierzy z województwa podkarpackiego, którzy w obronie niepodległości Państwa Polskiego z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i ustrojowi komunistycznemu narzuconemu Polsce po zakończeniu II wojny światowej.
Podczas uroczystości zaproszeni goście mieli możliwość bliższego poznania sylwetki płk. Wojciecha Szczepańskiego przedstawionej przez naszych uczniów w formie spektaklu. Składające się z trzech scen przedstawienie wpłynęło na stworzenie patriotycznych więzi, wzmocniło świadomość przynależności do narodu polskiego oraz wzbudziło podziw i szacunek dla bohaterstwa i odwagi Żołnierzy – Niezłomnych – Wyklętych.
Ta wyjątkowa uroczystość zakończona została podsumowaniem i wręczeniem nagród laureatom III Wojewódzkiego Konkursu Poświęconego Pamięci płk. Wojciecha Szczepańskiego i Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego z terenu województwa podkarpackiego.
Współorganizatorem uroczystości był Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.
W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości. Obecni byli m.in.:
- Państwo Małgorzata i Wacław Wajdowie - córka i zięć płk. W. Szczepańskiego,
- p. dr n. hum. Paweł Fornal - historyk z IPN o. Rzeszów,
- p. Tomasz Bury - Wójt Gminy Zarzecze,
- o. Dariusz Róg - proboszcz Parafii Żurawiczki,
- p. Małgorzata Byrwa - przewodnicząca Rady Gminy Zarzecze,
- p. Łukasz Laska - sekretarz Gminy Zarzecze i Radny Powiatu Przeworskiego,
- p. Henryk Cząstka - działacz opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych oraz sygnatariusz porozumień rzeszowsko-ustrzyckich,
- p. Tadeusz Kuras – działacz opozycji antykomunistycznej,
- p. Lucyna Piątek - sołtys wsi Żurawiczki i Przewodnicząca KGW w Żurawiczkach,
- p. Krystian Domka - radny wsi Żurawiczki,
- p. Zbigniew Bereźnicki - prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurawiczkach,
- p. Małgorzata Magoń - przewodnicząca Rady Rodziców,
- p. Barbara Zięba - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Maćkówce,
- p. Anna Zając - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Siennowie,
- p. Krzysztof Majkowski - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarzeczu,
- p. Barbara Szczygieł - dyrektor Centrum Kultury w Zarzeczu,
- p. Mariusz Surmiak - dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu,
- p. Anna Krzeszowska-Gwóźdź - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu,
- p. Tomasz Piątek - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Zarzeczu,
- laureaci III Wojewódzkiego Konkursu poświęconego Żołnierzom Antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego wraz ze swoimi opiekunami.
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM ZA WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE I GRATULUJEMY NAGRODZONYM.
DZIĘKUJEMY PANI BEACIE KLISZ - DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ IM. W. WITOSA W ZARZECZU ZA WSPÓŁPRACĘ PRZY ORGANIZACJI KONKURSU, PYSZNY POCZĘSTUNEK I WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE.
Wioleta Drabik – Wąsacz
Monika Kościńska
KONKURS im. Włodzimierza Dzieduszyckiego
Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie historyczno-przyrodniczym
im. Włodziemierza Dzieduszyckiego.
Zachecamy do stworzenia pracy plastycznej, eseju lub fotografii nawiązującej do tematyki ptaków.
Prace można zgłaszać do 31 mrca 2025 roku, a wyniki zostaną ogłoszone do 30 kwietnia 2025 roku.
Honorowy patronat nad konkursem objęli:
Marszałek Województwa Podkarpackiego,
Kurator Oświaty w Rzeszowie,
Starosta Jarosławski,
Starosta Przeworski.
Regulamin konkursu dostępny poniżej:
WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE!
- 20
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie walentynkowe dla całej społeczności szkolnej Nie zabrakło zagadek dla najmłodszych, a także niespodzianek dla dzieci i dorosłych.
Najbardziej wyczekiwanym momentem było oczywiście wręczenie kartek i upominków walentynkowych. W tym dniu każdy mógł poczuć, że jest ważny, lubiany i że ktoś o nim pamięta.
DZIEŃ BABCI I DZIADZIA W NASZEJ SZKOLE – PEŁEN CIEPŁA I WZRUSZEŃ
- 55
"Oni czułością nas rozpieszczają, dla swoich wnucząt czas zawsze mają…"
W styczniowy wieczór, jak co roku, w naszej szkole gościliśmy wyjątkowych Gości w osobach Babć i Dziadziów. To jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu szkolnych uroczystości, który celebrujemy z wielką pieczołowitością i radością. Ten wyjątkowy dzień łączy nie tylko pokolenia, ale jest też okazją, by z serca pełnego miłości płynęły życzenia dla naszych ukochanych Babć i Dziadziów. Jest to czas pełen wzruszeń, wdzięczności i miłości – bo to właśnie Dziadkowie uczą nas życia, przekazują wartości i darzą bezwarunkową miłością .
W podziękowaniu za Ich obecność i troskę uczniowie przygotowali piękne Jasełka bożonarodzeniowe wzbogacone tańcami, pastorałkami i kolędami .
W ciepłej, rodzinnej atmosferze nasi Goście mogli odpocząć przy pięknie zastawionych stołach, przygotowanych przez Radę Rodziców, podziwiając występy swoich wnucząt . Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście, których powitała dyrektor szkoły Pani Monika Sosnowska, a wśród nich byli:
Wójt Gminy Zarzecze – Pan Tomasz Bury
Sekretarz Gminy Zarzecze – Pan Łukasz Laska
Proboszcz naszej Parafii – O. Dariusz Róg
Sołtys wsi Żurawiczki oraz Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich – Pani Lucyna Piątek
Radni wsi Żurawiczki – Pani Justyna Jamroży, Pan Krzysztof Szabowski, Pan Krystian Domka
Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Małgorzata Magoń wraz z Zarządem
Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurawiczkach – Pan Zbigniew Bereźnicki
Emerytowana Dyrektor Szkoły – Pani Teresa Pieniążek
Emerytowana Pracownica Szkoły – Pani Anna Owsiak
Przyjaciele szkoły, zaangażowani w projekt "Kapsuła czasu – recepta na samotność".
Dziękujemy wszystkim Sponsorom, którzy przyczynili się do uświetnienia całej uroczystości. Serdecznie dziękujemy również Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tej wyjątkowej uroczystości. Dziękujemy za przygotowanie pysznego posiłku i słodkiego poczęstunku, za wsparcie w przygotowaniach oraz za to, że zawsze możemy na Was liczyć
Jesteśmy wdzięczni Wszystkim za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie!
To był wieczór pełen pięknych chwil, które na długo pozostaną w naszych sercach.
M. Stępak
M.Kościńska
III WOJEWODZKI KONKURS POŚWIĘCONY PAMIĘCI PŁK. WOJCIECHA SZCZEPAŃSKIEGO I ŻOŁNIERZY ANTYKOMUNISTYCZNEGO PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO Z TERENU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Święta Bożego Narodzenia 2024r.
"O GWIAZDO BETLEJEMSKA, ZAŚWIEĆ NA NIEBIE MYM..."
- 28
W uroczystym nastroju w dniu dzisiejszym nasza cała społeczność zgromadziła się by przeżyć wspólnie szkolną Wigilię.
W otoczeniu przybyłych gości w osobach: sołtysa wsi - p. Lucyny Piątek i emerytowanego pracownika - p. Anny Owsiak oraz Rodziców wysłuchaliśmy pięknych życzeń skierowanych przez Panią Dyrektor Monikę Sosnowską. Następnie tradycyjnie odbył się Koncert Kolęd przygotowany przez oddziały przedszkolne, klasy szkolne, a także nauczycieli i pracowników szkoły. Po wzruszających występach, wspólnie z naszym Katechetą Ojcem Gwardianem - Dariuszem Rogiem odmówiliśmy modlitwę i podzieliliśmy się tradycyjnym białym opłatkiem. Cieszymy się, że w tym szczególnym dniu wszyscy mogliśmy usiąść do wspólnego wigilijnego stołu przygotowanego przez Rodziców. Wspólne kolędowanie wypełniło nasze serca radością i pozwoliło jeszcze bardziej poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
W imieniu Rodziców oraz całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania wszystkim Sponsorom, którzy wsparli naszą Wigilię.
Niech radość płynąca z Betlejemskiego Żłóbka oraz pokój i miłość towarzyszą Wam przez cały nadchodzący rok!
26.11.2024 r. Wyjazd uczniów do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki
- 1
Teatr jako jedyny
jest syntezą wszystkich sztuk tworzących kulturę.
/Temida S. Podhorecka/
W ciepły listopadowy dzień uczniowie klas IV, V i VI wraz z nauczycielami wybrali się do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki na spektakl teatralny pt. „Skrzynia Władcy Piorunów”. Adaptacji scenicznej książki Marcina Kozioła pod takim samym tytułem podjął się reżyser Zdzisław Dyrman, a przedstawienie uczniowie mogli obejrzeć dzięki aktorom Teatru Artenes z Wrocławia.
Podczas sztuki zgromadzona młoda publiczność przeniosła się w czasy przełomu XIX i XX wieku, by poznać historię Nicoli Tesli wynalazcy, konstruktora wielu urządzeń do wytwarzania i wykorzystywania prądu przemiennego. Spektakl pokazuje w jaki sposób naukowiec staje się osobowym wzorcem nie tylko dla głównych bohaterów - Julii i Toma, ale również dla uczestników przedstawienia.
Wykorzystane podczas sztuki środki wyrazu scenicznego, muzyka, rekwizyty oraz gra aktorska, spowodowały, że obejrzenie spektaklu stało się dla uczniów wyjątkowym doświadczeniem.
Wioleta Drabik - Wąsacz
Podsumowanie szkolnych obchodów "XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia"
- 14
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na stałe wpisał się do kalendarza szkolnego. W tym roku obchodziliśmy go 15 listopada. Jest to zawsze okazja, aby podkreślić rolę matematyki w życiu codziennym, przypomnieć i w atrakcyjny sposób utrwalać tabliczkę mnożenia oraz wykorzystać wspólnie spędzany czas na naukę poprzez zabawę.
Już od piątku trwały w naszej szkole zmagania matematyczne. Szkolni eksperci przeprowadzili w poszczególnych klasach egzamin z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłednie odpowiedzieli na wszyskie pytania i wykazali się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia, zakwalifikowali się do kolejnego etapu, który odbył się w poniedziałek. Tym razem nie tylko bezbłędnie rozwiązane zestawy zadań, ale również najlepszy czas pozwolił wyłonić zwycięzców z każdej klasy.
W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie zmagań matematycznych z tabliczką mnożenia w tle, zorganizowanych w ramach szkolnych obchodów XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dwudniowe rozgrywki pozwoliły wyłonić MISTRZA Tabliczki Mnożenia w każdej klasie.
Rywalizacja była zacięta, tym bardziej, że tegoroczne nagrody zostały przygotowane na drukarce 3D. Wszyscy, którzy bezbłędnie rozwiązali piątkowe zadania otrzymali pamiątkowe zakładki - sówki, a najlepsi z każdej klasy: statuetkę - Sowę oraz gadżet - niespodziankę.
Lista najlepszych uczniów:
Klasa II
Antonina Harpula - MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
Klasa III
Maja Dziedzic
Amelia Lomper
Oskar Mazur
Gabriel Sowa - MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
Klasa V
Sebastian Bartman
Antoni Hypta
Zofia Kościńska
Zuzanna Lonc
Daria Majka
Jakub Pieniążek
Dominik Pilek
Maja Kapusta - MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
Klasa VI
Karolina Pieniążek
Celina Wąsacz - MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
Klasa VII
Milena Dziedzic
Szymon Grębowiec
Weronika Harpula
Oliwia Miazga
Lena Szczepańska
Jakub Ziółkowski
Kornelia Magoń - MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
Klasa VIII
Michał Kulpa
Emilia Łukaszów
Daniel Pieniążek
Tomasz Siupik
Roksana Bartman - MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!
Joanna Kubicka
Justyna Turek
Archiwum Aktualności